Czy wiesz, że niektóre zawody muszą się ubezpieczyć na wypadek roszczeń klientów? Sprawdź, kogo obejmuje ten obowiązek.
sobota Grudzień 16th 2017

Ciekawe strony

Treści własne

Archiwa

Ubezpieczenie dla każdego urzędnika

Wielu ludzi uważa, że zawód urzędnika jest bardzo wygodny. Pracuje się na tak zwane rządowej posadzie, nie martwiąc się o pensję i właściwie nie trzeba zbytnio się wysilać. Jednak takie myślenie jest błędne. Tak naprawdę na urzędnikach, którzy zatrudnieni są w poszczególnych wydziałach urzędów miejskich czy urzędów gmin ciąży ogromna odpowiedzialność. Wystarczy powiedzieć, że wydana przez nich choć jedna błędna decyzja administracyjna może powodować u petenta ogromne straty. Na dodatek wprowadzone w ostatnim czasie przepisy prawa sprawiły, że odpowiedzialność za te straty ciąży na urzędniku, który zazwyczaj musi ponieść konsekwencje. Najczęściej oznacza to konieczność wypłaty odszkodowania. Dlatego tak ważne wydaje się być ubezpieczenie odpowiedzialności zawodowej urzędników.

Dzisiaj praktycznie każdy jest narażony na rozmaite roszczeniaOkazuje się wiec, że osoby zatrudnione w urzędach stanowią kolejną grupę ludzi, którzy wykupują ostatnio OC zawodowe. W ich przypadku jest to szczególnie ważne, ponieważ pensja urzędnicza często po prostu może nie starczyć na zapłacenie wysokiego odszkodowania. Ubezpieczenie OC zawodowe zaś sprawia, że koszty te zostaną wypłacone z polisy.

Oczywiście najlepiej jest, jeśli takie ubezpieczenie zawodowe jest oferowane przez firmę, która w tego typu polisach się specjalizuje. Dzięki temu można zyskać pewność, że będzie idealnie zabezpieczało właśnie interesy ubezpieczonego urzędnika. Oczywiście przed podpisaniem umowy o świadczeniu usług ubezpieczeniowych za każdym razem warto dokładnie przeczytać warunki polisy, by po prostu wiedzieć, na co można liczyć.

Komentuj