Czy wiesz, że niektóre zawody muszą się ubezpieczyć na wypadek roszczeń klientów? Sprawdź, kogo obejmuje ten obowiązek.
sobota Grudzień 16th 2017

Ciekawe strony

Treści własne

Archiwa

Na czym polega praca adwokata?

Niewiele osób wie, że adwokat musi ubezpieczać kancelarię od odpowiedzialnościKiedy ktoś patrzy na pracę adwokata z zewnątrz, wydaje mu się, że nie jest to praca trudna. Owszem, wymaga ona ogromnego przygotowania, które przede wszystkim polega na skończeniu stosownych, bardzo trudnych zresztą studiów, ale później jest już, przynajmniej z pozoru, łatwo. Oczywiście tak wcale nie jest. Co prawda adwokat to zawód w naszym, i nie tylko zresztą, kraju bardzo dobrze opłacany, jednak jest to także zawód bardzo stresujący. Wszystko dlatego, że wymaga od wykonującej go osoby dobrego przygotowania do każdej sprawy. Poza tym adwokat zawsze ma świadomość, że od niego między innymi zależy los klientów. A ci nierzadko zamiast wdzięczności mogą okazywać rozczarowanie wyrokiem i, co gorsza, winić za niego właśnie swojego prawnika. Dlatego OC adwokata wydaje się być w tym zawodzie po prostu niezbędne.

Tak naprawdę ostatnio coraz popularniejsze stały się ubezpieczenia kancelarii prawnych. Dzięki temu każdy adwokat ubezpieczenie OC może liczyć na pomoc prawną i ochronę w przypadku pozwu oskarżającego go o działalność na szkodę klienta. A wiadomo przecież, że odszkodowanie, jakie jest w takiej sytuacji możliwe, może być bardzo wysokie. Z tego powodu lepiej jest wykupić odpowiednią polisę.

Również każdy radca prawny powinien w ten sposób zadbać o swoją ochronę. Być może oznacza to jedynie przysłowiowe dmuchanie na zimne, jednak pamiętać trzeba, że taka polisa może po prostu dać prawnikowi większe poczucie pewności. I tym samym pomóc mu spokojniej i bardziej profesjonalnie wykonywać swoje zadania.

Komentuj